Az eszünk megáll, milyen vagány szállások vannak Magyarországon!

Ha te is unod a szokványos szállodákat, valami különlegesre vágysz, vagy egyszerűen csak kalandvágyó kedvedben vagy. Akkor ezek a természetközeli szálláshelyek neked lettek kitalálva. Fa tetején, a tó közepén, a föld alatt, esetleg egy kiszuperált cirkuszi kocsiban? Elképesztő ötletesek!

1. Nomádhotel, Noszvaj

3,5 méter magasban ágyból csodálni a csillagos eget? Ha ez minden vágyad, akkor irány ez a csodálatos, vadregényes bükki szálláshely, ahol madárcsicsergésre, békakoncertre, patakcsobogásra ébredhetsz. Jó kis egri borok, rengeteg kirándulási- és programlehetőség a közelben, no meg béke, csend és nyugalom. Nagyon klassz!

Bővebb info ››

2. Homoki Lodge, Ruzsa

Ha már tényleg eleged van a zsongásból, akkor Homoki puszta a te úticélod, ahol a hagyományos sátras kempingezés élményét továbbgondolva akár egy kényelmes, háromszintes "luxusjurtában" is szállást foglalhatsz. Ez az a hely, ahová a végeláthatatlan pusztából nyílik az út. A GPS itt elakad, a szó bennmarad, ez az igazi nomád szabadság.

3. Mókus-völgy, Bükkösd

Lássuk csak, van régi fakitermelő autó, cirkuszi kocsi, vagy rózsaház. Melyiket választod? Mindegyik klassz, egyedi, felejthetetlen élményt kínál a Mecsek lábánál.

4. Sirocave barlang apartmanok, Sirok

Tisztára olyan, mintha vendégségben lennénk Frédi és Béniéknél, ahol ezek a 300 éves barlangok szolgálnak szálláshelyként. Mindez Sirokon, egyáltalán nem "kőkoraszaki" körülmények között.

5. Tavirózsa úszóház, Tiszafüred-Örvény

Itt a nappaliból és a teraszáról is pompás kilátás nyílik a Tisza-parti tájra. A fedett teraszról akár közvetlenül horgászhatsz, ha épp pecázni támad kedved. Tisza-tavi mesevilág, természetközeliség -  természetkedvelő vízi turistáknak, családoknak és baráti társaságoknak telitalálat.

6. Galyatető Turistacentrum, Galyatető

Igazi túrázós szálláshely a Galyatető kilátójának legfelső, 3. szintjén kialakított, egész évben nyitva tartó bivak. Az 5 csillagos kilátásért cserébe mindössze annyi, hogy hálózsákban kell aludnotok, de higgyétek el, megéri!

7. Őrségi 5 érzék, Őrimagyarósd

Lombkorona ház, glamping sátor, lábas kástuház szolgál fekvőhellyel; az Őrség varázsa, gyógynövényes fürdő dézsában, tündérkerti hinta hat az érzékszervekre. A lebegő sátor és a szekér mint alvóhely már csak extrák.

- Budapestimami -